Nadace Pangea pod záštitou a s podporou města Harrachov zahájila dne 11.4. od 14.00 činnost „ВЕСЕЛКА“  – adaptačního centra pro Ukrajinské válečné uprchlíky ubytované v Harrachově a to v prostorách bývalého KINA, na adrese Harrachov 150. (TIC s.r.o).

Uvítáme pomoc Harrachovských občanů i místních podnikatelů.

Připravujeme program pro Ukrajinské děti i dospělé, kde rádi přijmeme pomoc s organizací, či pomoc finanční. Máte-li chuť a možnost se zapojit do činnosti centra VESELKA, případně máte aktuálně volné pracovní místo či krátkodobou brigádu:  prosíme o zprávu emailem na adresu sekretariat@harrachov.cz

Tak, jako moře se skládá z kapek, tak i každá pomoc je důležitá. Hledáme dobrovolníky, kteří budou mít chuť v centru u šálku kávy či čaje procvičovat občas ve svém volném čase český jazyk s maminkami a jejich dětmi a urychlit tak a zintenzivnit proces výuky češtiny. Hledáme organizátory kroužků pro děti i dospělé z oblasti sportovní, výtvarné, hudební či jakékoliv další. Hledáme ty, co ještě nezapomněli Ruštinu nebo zvládají Ukrajinštinu a umí a chtějí pomoci při tlumočení. Hledáme dárce, kteří věnují hračky pro chystanou dětskou adaptační skupinu či rádi věnují byť jen i drobný finanční obnos na činnost centra Veselka na transparentní účet Nadace Pangea.