Nadace Pangea se rozhodla podpořit projekt 72 hodin, který pořádá Česká rada dětí a mládeže.

 

Akce 72 hodin, to jsou tři dny, kdy mladí lidé dají své srdce do projektů na pomoc druhým

Letos se tak stane podeváté, ve dnech 15.–18. 10. 2020.

Akce 72 hodin jsou tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se konají nejen v České republice, ale i mnoha dalších evropských zemích. Při akci se setkávají malí a mladí dobrovolníci s chutí pomáhat lidem, vylepšit si blízké či vzdálenější okolí nebo pomoci své obci, svému městu. Získávají tím šanci zažít neopakovatelné zážitky s dobrými kamarády a oprávněný pocit, že jsou prospěšní. V rozmezí 72 hodin se děti a mladí lidé učí řešit složité sociální situace, spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Vytvoří si zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. V předchozích osmi letech dobrovolníci po celé ČR uspořádali 3470 projektů s více než 160 000 zapojených dobrovolníků.

Koordinátorem v České republice je Česká rada dětí a mládeže.

„72 hodin – je to skvělý inkubátor dobrovolnictví. Děti do 15 let si v něm mohou ideálně zkusit dobrovolnickou práci. Je to pro ně výzva, možnost. Děkujeme za ni, “ říká paní ředitelka ZŠ Michálková z Prahy 4.

„Dobrovolníkem se člověk rodí, to je přeci známá věc… Já už jsem prostě takový druh- Homo sapiens dobrovolnicus,“ prohlašuje letitá dobrovolnic akce 72 hodin, Lenka Svobodová.

Zapojit do akce se můžete pod odkazem:

https://www.72hodin.cz/