Vážení příznivci

Nadace Pangea a jejích projektů,

dovolte nám, abychom se s Vámi podělili o další radostnou novinu. Po roce usilovné práce právě vychází naše další publikace:

Instruktorský slabikář

aneb aktualizovaná metodická příručka pro všechny, kdo organizují kurzy zážitkové pedagogiky.

Distribuce knihy probíhá prostřednictvím knihkupectví Grada, kde už je zahájen předprodej.

https://www.grada.cz/instruktorsky-slabikar-(1)-12463/

Popis knihy:

Zabýváte se zážitkovou pedagogikou? Děláte projekty v neformálním či zájmovém vzdělávání? Působíte jako instruktor, lektor, vedoucí dětského oddílu, pracovník ekocentra, pedagog volného času? Pracujete jako učitel, který hledá účinné přístupy rozvoje svých žáků a studentů? V tom případě bude tato kniha neocenitelnou pomůckou pro vaši práci.

Naučí vás metodické postupy, jak tvořit kurzy — od záměru, témat a cíle až po závěrečnou reflexi programů. Ukáže vám, jak vytvářet a uvádět zajímavé hry. Zjistíte, jak lze rozvíjet člověka pomocí her a programů. Poznáte, jak budovat odolnost, vytrvalost, odpovědnost, odvahu u účastníků, jak řešit reflexi programů. Nechybí ani kapitola o pobytu v přírodě a zimním putování a táboření.

Kniha byla v roce 2015 zpracována jako interní metodická učebnice pro frekventanty legendárního Instruktorského kurzu Prázdninové školy Lipnice – PŠL. Tato organizace je právem považována za lídra v oblasti zážitkové pedagogiky (výchovy prožitkem).

První vydání pro veřejnost z roku 2016 se velmi rychle vyprodalo, a tak autoři aktualizovali obsah Instruktorského slabikáře, tak aby všechny kapitoly a obsah byly vynikajícím vodítkem pro všechny, kdo zasvětili svůj čas věcem výchovy.

Předností knihy je mimo jiné velmi zajímavý a pro práci instruktora praktický formát, který je navíc doplněn okouzlující grafikou a fotografiemi.

 

Všechny publikace vydané v edici Gymnasion si můžete prohlédnout zde:

https://gymnasion.org/edice-gymnasionu/